Úsporné lampy

Úsporné Lampy jsou díky svým parametrům vhodné na specifické úkony při pěstování plodin.
Tento typ osvětlení se vyznačuje minimálním vyzařováním tepla, proto je vhodný na nakličování semen, růst mladých rostlin a pěstování nenáročných rostlin jako jsou bylinky.

Díky minimálnímu odpadnímu teplu lze zdroj světla umístit velice blízko k rostlinám, což zaručuje dobré kořenění, rostliny nemají tendenci se "táhnout" do výšky za zdrojem světla a předejdete tak jejich přesvícení, případně spálení.

Mezi hlavní neduhy patří malá svítivost při stejné spotřebě jako HPS a MH výbojky. Například 250W úsporné lampy disponují světelným tokem kolem 9000lm, což je 3x méně než jejich konkurence v podobě HPS a MH výbojek, při srovnatelné spotřebe. Dalším faktorem je jejich nízká životnost, spolehlivost.
CFL výbojky nesnáší dobře vlhkost, jsou velice křehké, hrozí poškození při manipulaci a transportu a díky integrovanému předřadníku v případě jakéhokoliv nezáručního problému končí v koši. Je potřeba si zde spočítat, že i při jednorázové vyšší investici za předřadník, MH / HPS výbojku a kabeláž budou u tohoto řešení provozní náklady v čase nižší než u CFL výbojek.

I přes tyto neduhy, jsou CLF lampy a propagátory nepostradatelným partnerem každého zkušeného pěstitele.

 
179
19999117919999
Značky
 

Stránka 1 z 2 - 15 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 15 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.